Мета уроку: Закріпити
розуміння прямолінійного рівномірного руху, швидкості. Навчити розв’язувати
типові задачі, навчитись вимірювати швидкість тіла при прямолінійному рівномірному русі, виховувати вміння працювати в групах
Обладнання: рухома модель дитячого автомобіля, дерев’яна дощечка,
штатив з муфтою і лапкою, лінійка, секундомір.
Тип уроку: урок
контролю й оцінювання знань
Хід уроку :
I. Організаційний момент
Привітання, перевірка присутніх, перевірка
виконання домашньої задачі.
Завдання для самостійної роботи «Середня швидкість»
Початковий рівень
1. Виберіть правильну відповідь. Автомобіль проїхав 60 км за 1 год, а потім ще 240 км за 5 год. Яка середня
швидкість на всьому шляху?
А 40 км/год
Б 50 км/год
В 150 км/год
2. Виберіть правильну відповідь. Пішохід годину йшов зі
швидкістю 4 км/год, а потім годину їхав на велосипеді зі швидкістю 16 км/год.
Яка середня швидкість на всьому шляху?
А 8
км/год
Б 10
км/год
В 20
км/год
Середній
рівень
1. На рисунку зображений графік залежності шляхи від часу
для деякого тіла. Визначте середню швидкість тіла на всьому шляху. Якою була б
середня швидкість цього тіла, якби воно рухалося увесь час?
2. Турист за 25 хв пройшов 1,2 км , потім півгодини
відпочивав, а потім пробіг ще 800
м за 5 хв. Якою була його середня швидкість на всьому
шляху? Якою була б його середня швидкість, якби він не відпочивав?
1. Поїзд рухався на підйомі із середньою швидкістю 60
км/год, а на спуску його середня швидкість склала 100 км/год. Визначте середню
швидкість на всій ділянці шляху, якщо врахувати, що спуск удвічі довший, ніж
підйом.
2. Першу половину шляху автомобіль ішов зі швидкістю, у 8
разів більшою, ніж другу. Середня швидкість автомобіля на всьому шляху дорівнює
16 км/год. Визначте швидкість автомобіля на другій половині шляху.
1. Мандрівник
дві години їхав на велосипеді, а потім велосипед зламався, і мандрівник шість
годин йшов пішки. Якою булла його середня швидкість, якщо їхав він утричі
швидше, ніж
ішов, а
йшов зі швидкістю 4 км/год?
2. Мандрівник
їхав спочатку на коні, а потім на віслюкові. Яку частину шляху і яку частину
всього часу руху він їхав на коні, якщо середня швидкість мандрівника виявилася
рівною 12 км/год, швидкість їзди на коні 30 км/год, а на віслюкові — 6 км/год?
II. Підсумки уроку
III. Домашнє завдання
Буду радий бачити Ваші побажання та запитання в коментарях.
Немає коментарів:
Дописати коментар