Тема уроку: Розв'язування задач.
Мета уроку: Закріпити
розуміння прямолінійного рівномірного руху, швидкості. Навчити розв’язувати
типові задачі, навчитись вимірювати швидкість тіла при прямолінійному рівномірному русі, виховувати вміння працювати в групах
Обладнання: рухома модель дитячого автомобіля, дерев’яна дощечка,
штатив з муфтою і лапкою, лінійка, секундомір.
Тип уроку: урок
контролю й оцінювання знань
Хід уроку :
I. Організаційний момент
Привітання, перевірка присутніх, перевірка
виконання домашньої задачі.
II. Актуалізація опорних знань
Вправа «Знайди помилку».
Виправити помилки у записах на дошці:
• Середня швидкість вимірюється у с/м; (м/с)
• Час шукається дією множення s∙υ; (дією
ділення)
• 36 км/год = 36000 м/с; (10 м/с)
Вправа «Поміркуй
та відповідай»
3. Чи може
перемогти в бігу спортсмен, що володіє стрімким стартом, блискавичним фінішем,
але поступається суперникам у середній швидкості на дистанції, що розігрується?
III. Розв’язування задач
Задача 1. Футболіст за матч у
середньому пробігає 20 км. Визначте його швидкість і порівняйте її зі
швидкістю велосипедиста — 8 м/с.
Задача 2. Людина запізнюється на
поїзд. До станції можна дістатися, рухаючись або 2 км по втрамбованій дорозі зі
швидкістю 5 км/год, або 1,6 км по некошеному лузі зі швидкістю 4 км/год. Який
шлях обрати?
Задача 3. Чотири спортсмени, які
розвивають швидкості: 5,5 м/с, 19,8 км/год, 33 м/хв, 475,3 км/доб, вирішили
взяти участь у гонці на час (змагання, у якому перемагає той, хто далі
відбіжить (від’їде) за 1 годину). Хто переможе в цьому змаганні? Хто прийде
останнім? Який шлях подолає переможець? На скільки метрів він обжене
аутсайдера?
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
Розв'яжіть задачі:
1. Тролейбус пройшов 200 м за 20 с і ще 300 м зі
швидкістю 18 км/год. Знайти середню швидкість руху тролейбуса.
2. Людина розвиває швидкість до 10 м/с, а гепард
– до 72 км/год. Хто з них рухається швидше?

Буду радий бачити Ваші побажання та запитання в коментарях.
Немає коментарів:
Дописати коментар