Тема уроку: Розв'язування задач
Мета
уроку: навчитися вимірювати частоту обертання тіла під час
вивчення обертального руху.
Обладнання: 3 рухомі моделі дитячих автомобілів
(різні); лінійка з міліметровими поділками; секундомір; дерев‘яна дощечка;
штатив з лапкою.
Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань.
Хід уроку :
I. Організаційний момент
Привітання, перевірка присутніх
II. Актуалізація опорних знань
Автомобіль під
час випробувань рухається зі швидкістю 31 м/с кільцевою трасою радіусом
4 км. Визначте період і частоту обертання автомобіля.
Дано:
R=4 км
v=31 м/с
|
SI
4000 м
|
Розв’язання
|
T, n – ?
|
|
|
Відповідь.
810 с,
|
III. Узагальнення знань
Вправа «Чи погоджуєтеся
ви з твердженням?» (Кожен учень ставить руку на парту, якщо він погоджується з
твердженням, то піднімає вказівний палець, якщо ні – то кулачок.)
• Орбітальний рух планет
— це приклад криволінійного руху.
• Прямолінійні рівномірні
рухи в природі зустрічаються частіше.
• Період обертання – це
час, протягом якого тіло робить один повний оберт по колу.
• Частота обертання – це
кількість обертів за одиницю часу.
• Період вимірюється в
обертах за секунду.
• Частота вимірюється в
секундах.
• Період позначається
літерою Т.
• Частота позначається
літерою ν.
• Місяць – природне
джерело світла.
• Місяць завжди
повернутий до Землі одним боком.
IV. Підсумки уроку
У кінці зошита продовжуємо заповнювати таблицю
«Фізичні величини»:
№
|
Назва фізичної величини
|
Позна-чення
|
Основна одиниця
|
Формула
|
Вимірювальний прилад
|
5
|
Період
|
T
|
c
|
?, ?
|
|
6
|
Частота
|
ν
|
об/с
|
? , ?
|
|
7
|
Лінійна швидкість
|
υ
|
м/с
|
?, υ = 2πRν
|
V. Домашнє завдання
Розв'язати задачу: повітряний гвинт
літака на шляху 90 км при швидкості польоту 180 км/год робить 18000 обертів.
Визначте частоту та період обертання гвинта
Буду радий бачити Ваші побажання та запитання в коментарях.
Немає коментарів:
Дописати коментар