Тема уроку: Контрольна робота Маханічний рух
Мета
уроку: з'ясувати рівень освітньої
компетентності учнів. Здійснити контроль та оцінювання навчальних досягнень
учнів з теми. Розвивати вміння письмово висловлювати думки, відповідати на
різнорівневі завдання. Виховувати самостійність, відповідальність, охайність.
Обладнання: картки для тематичного оцінювання
Тип уроку: контролю й оцінювання навчальних досягнень учнів.
Недостатньо тільки отримати
знання.
Треба знайти їм застосування.
Хід уроку :
I. Організаційний момент
Привітання, перевірка присутніх
II. Перевірка знань учнів
Варіант 1
1. Виберіть і
підкресліть правильне закінчення фрази.
Рівномірним
рухом називають такий рух, при якому…
а)
тіло за будь-які проміжки часу проходить однаковий шлях;
б)
траєкторією руху тіла є пряма лінія;
в)
тіло за будь-які рівні проміжки часу проходить однаковий шлях;
г)
тіло повторює свій рух через рівні проміжки часу.
2. Сполучіть
стрілками фізичні величини та відповідні їм символи й одиниці.
l
|
Шлях
|
м/с
|
v
|
Період
обертання
|
с
|
T
|
Швидкість
|
м
|
3. Капітан корабля вмикає
сирену і через 6 с чує відлуння. Наскільки далеко від корабля
розташована відбиваюча поверхня?
4. Як можна експериментально
довести, що гучність звуку визначається амплітудою коливань його джерела?
5. На рисунку наведено графік польоту стрижа. Уважно
розгляньте рисунок і дайте відповіді на запитання. Побудуйте графік швидкості
руху стрижа.
1)
Скільки часу летів стриж?
2)
Скільки часу стриж відпочивав?
3)
Який шлях подолав стриж за перші 50 с польоту?
4)
На якій відстані від початкового положення був стриж через 200 с після
початку польоту?
5) З
якою швидкістю летів стриж до зупинки?
6. Лопаті вентилятора здійснюють 10 повних обертів за
2 с. Визначте частоту й період їх обертання. Скільки повних обертів
зроблять лопаті за одну годину роботи вентилятора?
Варіант 2
1. Виберіть і
підкресліть правильне закінчення фрази.
Амплітудою
коливань називають фізичну величину, яка дорівнює…
а)
відстані, на яку відхиляється тіло від положення рівноваги у процесі коливань;
б)
максимальній відстані, на яку відхиляється тіло від положення рівноваги у
процесі коливань;
в)
час, за який відбувається одне повне коливання;
г)
кількості повних коливань, які здійснює тіло за одиницю часу.
2. Сполучіть
стрілками фізичні величини та відповідні їм символи й одиниці.
t
|
Час
|
м
|
l
|
Частота
обертання
|
с
|
n
|
Шлях
|
об/с
|
3. На відстані 1020 м від спостерігача б’ють
молотком по залізничній рейці. Через який проміжок часу спостерігач почує звук
від удару, якщо прикладе вухо до рейки? Як зміниться цей проміжок часу, якщо
спостерігач не буде прикладати вухо до рейки? Швидкість звуку в сталі дорівнює
5100 м/с.
4. Людина спостерігає за тілом, яке коливається. Який
прилад їй знадобиться, щоб визначити період коливань тіла? Як вона може це
зробити?
5. На рисунку наведено графік, який описує рух зайця. Уважно розгляньте рисунок і дайте відповіді на запитання. Побудуйте графік швидкості руху зайця.
1)
Скільки часу рухався заєць?
2)
Скільки часу заєць відпочивав?
3)
Який шлях подолав заєць за перші 20 с свого руху?
4)
На якій відстані від початкового положення був заєць через 30 с після
початку руху?
5)
Якою є середня швидкістю зайця на всьому шляху?
6. На стіні кают-компанії висить годинник. Період
коливань маятника якого становить 2 с. Скільки коливань здійснить маятник
за той час, поки яхта подолає відстань 20 км. Середня швидкість руху яхти
5 м/с.
Варіант
1
1. (1 бал) Пройденим шляхом називають…
а) довжину траєкторії.
б) траєкторію руху.
в) пряму лінію.
г) інша відповідь.
2. (2 бали) Встановіть залежність між одиницями вимірювання та
фізичними величинами:
1. 1м/с; а) одиниця вимірювання
часу;
2. 1с; б) одиниця вимірювання довжини;
3. 1м; в) одиниця вимірювання швидкості;
г) одиниця вимірювання руху.
3. (2 бали) Літак пролетів 1200км зі швидкістю 900км/год. Яка
тривалість польоту?
а) 13год; в)
45хв;
б) 1год 20хв; г)
4,5год.
а) 44мм; в)
44км;
б) 44см; г)
156км.
5. (3 бали) За допомогою графіка визначити середню швидкість
електропотяга.
а) 45км/год; в) 60км/год;
б) 90 км/год ; г) 180км/год.
6. (4 бали) Два
маятники, довжини яких відрізняються на 11см, здійснюють малі коливання в
одному і тому ж місці Землі. За однаковий час перший з них робить 30 коливань,
а другий – 36 коливань. Знайдіть довжину кожного з маятників.
а) 0,36м і
0,25м;
б) 0,18м і
0,29м;
в) 0,18м і
0,7м;
г) 0,14м і
0,25м.
Контрольна
робота №1
Механічний рух
Варіант
2
1. (1 бал) Зміна положення тіла відносно інших тіл називається:
а) траєкторією; в)
механічним рухом;
б) швидкістю тіла; г)
пройденим шляхом.
2. (2 бали) Встановіть відповідність між формулами обчислення та
фізичними величинами:
1.
; а)
формула для обчислення періоду коливань;

2.
; б)
формула для обчислення частоти коливань;

3.
; в) формула для обчислення
швидкості нерівномірного руху;

г) формула для обчислення
рівномірного руху.
3. (2 бали) М’яч
впав з висоти 5м на землю і підскочив на 1м, де і був спійманий. Знайти
пройдений м’ячем
шлях та його переміщення.
а) 6м; 6м. в)
4м; 6м.
б) 6м; 4м. г) 4м; 4м.
4. (2 бали) Який шлях подолав велосипедист за 4 години руху (див.
графік)?
а) 8км; в) 80км;
б) 800км; г) 0,8км.
5. (3 бали) Компакт-диск у CD-приводі
здійснює один оберт за 10мс. З якою частотою він обертається?
а) 1Гц; в)
100Гц;
б) 10Гц; г)
0,01Гц.
6. (4 бали) Автобус першу
половину часу їхав зі швидкістю 60км/год. З якою швидкістю автобус їхав другу
половину часу, якщо його середня швидкість на всьому шляху становила 50км/год.
III. Узагальнення знань
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
Буду радий бачити Ваші побажання та запитання в коментарях.
Немає коментарів:
Дописати коментар