Урок № 11 Контрольна робота № 1 з теми «Фізика як природнича наука. Пізнання природи»


Тема уроку:   Контрольна робота № 1 з теми «Фізика як природнича наука. Пізнання

Мета уроку: з’ясувати рівень освітньої компетентності учнів. Здійснити контроль і корекцію знань учнів з теми. Розвивати вміння письмово висловлювати думку, виконувати різнорівневі завдання.
Базові фізичні поняття:  ___
Демонстрації: ___
Обладнання: картки для тематичного оцінювання, інтерактивна дошка, презентація
Тип уроку: урок контролю і корекції знань, умінь та навичок.



Не складати плану – значить
 Запланувати власну поразку
Б.Франклін




Хід уроку :
      I.      Організаційний момент
Привітання, перевірка присутніх
Прочитайте епіграф до сьогоднішнього уроку. Подумайте, як слова Бенджаміна Франкліна можуть допомогти вам долати труднощі та виконувати завдання ефективно.
   II.      Актуалізація опорних знань
III.      Мотивація навчальної діяльності
   Інтерактивна вправа « Мої очікування».
Учні на клейкому папері записують свої очікування від тематичного оцінювання і чіпляють на дерево знань, яке на дошці.
IV.      Перевірка знань учнів
І варіант
1.      Вказати назву кожного з наведених фізичних при­ладів.
                                                                     
в)а)   б)

2.      Визначити ціну поділки. Записати результат вимірю­вання.                                    


3.      Порівняти одиниці фізичних величин.
а)  740 л та 0,5 м3;          в) 51243 см та 569,4 м;
б)  5,4 г та 0,054 кг;        г) 1730 хв та 67440 с.
4.      Зі слів скласти речення.
Фізичних, та, джерела, спостереження, знань, експери­мент.
5.      Визначити об'єм кабінету фізики за умови, що його довжина 12 м, ширина 600 см, висота 3,5м.

II варіант
1. Вказати назву кожного з фізичних приладів:
а)         б)          в)
2. Визначити ціну поділки. Записати результат вимірю­вання.

3. Порівняти одиниці фізичних величин.
а)  30 г та 29980 мг;       в) 835дм3 та 0,84м3;
б)  1830 хв та 68440 с;   г) 0,028 кг та 2,8 г.
4. Розмістити у таблиці слова: час, заметіль, кипіння, висота, метр кубічний, світанок, нагрівання, об'єм, се­кунда, секундомір, метр квадратний, постріл, грім, хвилина, міліметр.
Фізична величина
Фізичне явище
Одиниця вимірювання



5. Визначити об'єм залізничного вагона за умови, що його довжина 13,5 м, висота 3 м, ширина 350см.


Варіант № 1
1. (1 бал) Прикладом фізичної величини є ...:
а) кілограм;
б) вода;
в) об’єм;
г) склянка.
2. (1 бал) Яка ціна поділки термометра (див. рисунок)?
а) 40 °C;
б) 20 °C;
в) 10 °C;
г) 2 °C.
3. (2 бали) Площа кімнати 18 м2. Виразіть цю площу у квадратних дециметрах.
а) 1,8 дм 2 ;
б) 180 дм 2 ;
в) 1800 дм 2 ;
г) 18 000 дм 2 .
4. (2 бали) Який діаметр кулі (див. рисунок)?
5. (3 бали) Виразіть об’єм, використовуючи різні одиниці:
0,4 м3= _____ дм3= _____ см3.
6. (3 бали) Як можна виміряти товщину паперу, на якому надрукована книжка?
Варіант № 2
1. (1 бал) Прикладом фізичного тіла є ...:
а) кілограм;
б) вода;
в) об’єм;
г) склянка.
2. (1 бал) Яка ціна поділки лінійки (див. рисунок)?
а) 1 мм;
б) 2 мм;
в) 5 мм;
г) 1 см.
3. (2 бали) Об’єм газового балона 20 л. Виразіть цей об’єм у кубічних сантиметрах.
а) 200 см3; б) 2 000 см3;
в) 20 000 см3; г) 200 000 см3.
4. (2 бали) Кількість води в мензурках однакова (див. рисунок). Який об’єм має куля?
5. (3 бали) Виразіть час, використовуючи різні одиниці:
2 доби = _____ год = _____ хв.
6. (3 бали) Як можна виміряти об’єм краплі води з піпетки?

Варіант № 3
1. (1 бал) Прикладом речовини є ...:
а) кілограм;
б) вода;
в) об’єм;
г) склянка.
2. (1 бал) Яка ціна поділки мензурки (див. рисунок)?
а) 1 мл; б) 2 мл; в) 5 мл; г) 25 мл.
3. (2 бали) Тривалість одного тайму футбольного матчу 45 хв. Виразіть цю тривалість у годинах.
а) 0,45 год;
б) 0,75 год;
в) 4/5 год;
г) 2/3 год.
4. (2 бали) Яка довжина бруска (див. рисунок)?
5. (3 бали) Виразіть довжину в різних одиницях:
5 м = _____ дм = _____ мм.
6. (3 бали) Як можна виміряти діаметр тонкого дроту?

Варіант № 4
1. (1 бал) Прикладом одиниці фізичної величини є. ..:
а) кілограм;
б) вода;
в) об’єм;
г) склянка.
2. (1 бал) Яка ціна поділки мензурки (див. рисунок)?
а) 10 мл;
б) 20 мл;
в) 50 мл;
г) 100 мл.
3. (2 бали) Товщина лінійки 2 мм. Виразіть її в метрах.
а) 0,2 м;
б) 0,02 м;
в) 0,002 м;
г) 0,0002 м.
4. (2 бали) На скільки температура в кімнаті більша, ніж зовні (див. рисунок)?
5. (3 бали) Виразіть площу, використовуючи різні одиниці:
8 м2= _____ дм2= _____ см2.
6. (3 бали) Як можна виміряти об’єм зернятка рису?

Правильні відповіді
1
2
3
4
5
6
варіант 1
в
г
в
1,9 см
400 дм3;
400000 см3
Виміряти товщину кількох аркушів і розділити на їх кількість
варіант 2
г
б
в
20 мл
48 год;
2 880 хв
Накапати кілька крапель в мензурку, виміряти їх об’єм і розділити на кількість крапель
варіант 3
б
в
Б
2,6 см
50 дм;
5000 мм
Намотати на олівець, виміряти довжину ряду з кількох витків, розділити на кількість витків
варіант 4
а
б
в
11 °С
800 дм2;
80000 см2
Засипати кілька зерен у мензурку з водою, виміряти їх об’єм, розділити на кількість зерен


   V.      Підсумки уроку
Закінчення вправи «Мої очікування» Учні підходять до дерева знань, знімають свої очікування і коментують їх.

VI.      Домашнє завдання



Буду радий бачити Ваші побажання та запитання в коментарях.

Немає коментарів:

Дописати коментар