Тема уроку: Розв’язання задач з теми Густина речовини
Мета уроку: навчити знаходити
густину твердого тіла, формувати інтерес до фізичного експерименту, розвивати
експериментальні вміння та прагнення проводити експеримент, сприяти активізаціі
творчого мислення учнів, пробуджувати в них пізнавальний інтерес, стимулювати
розвиток ініціативи, кмітливості, виховувати практичні навички у користуванні
приладами
Базові фізичні поняття: речовина, густина,
маса, об’єм
Демонстрації:
Обладнання: комплекти
тіл однакового об’єму з різних речовин, тіла з однакової речовини різного
об’єму, терези, важки, мензурки, таблиці
густин речовин, презентація, інтерактивна дошка
Тип уроку: урок засвоєння нових знань та формування практичних умінь
Міжпредметні зв’язки: математика, природознавство, хімія
„Закрийте двері перед помилками
і істина теж не зможе зайти”.
(Рабіндранат Тагор).
Хід уроку :
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
-Що таке густина речовини ?
-Яке фізичне
значення густини ?
-Як виміряти об’єм тіла
неправильної форми ?
-Як визначити
об’єм тіла, виготовленого з відомої речовини ?
-Які одиниці об’єму ?
-Як розрахувати масу
тіла, виготовленого з відомої речовини ?
-Чи всі тіла
однакової маси мають однаковий об’єм ?
-Чи всі тіла
однакового об’єму мають однакову масу ?
III. Мотивація навчальної діяльності
IV.
Розв’язання задач
Розв’язання задач
V. Узагальнення знань
VI. Домашнє завдання
1) Яка маса дубової палки площею
поперечного перерізу 0,04 м²
і завдовжки 5 м ?
2) Експериментальна задача:
Візьміть шматок мила у формі прямокутного паралелепіпеда, визначіть його масу
і густину мила.
Буду радий бачити Ваші побажання та запитання в коментарях.
Немає коментарів:
Дописати коментар